تبلیغات
BLACK - GAMES - اطلاعات تکمیلی در مورد کیت‌ساخت‌های کنسول PlayStation 4
اخبار روز و مسائل مربوط به بازی های رایانه ای و کنسول ها(PC,XBOX360,PS3,WILL,PSP,3DSو...)
تاریخ : جمعه 12 آبان 1391
نویسنده : Yousef Ayoubi
شایعات بسیاری در این ماهای اخیر مبنی بر امدن نسل بعد کنسول‌ها و نوع سخت ا‌فزارشان در دنیای گیم منتشر شده است. امروز نیز خبری بسیار مهم را سایت VG/247 منتشر کرد که همگان را به اینده و نسل بعد کنسول‌ها به خصوص شرکت سونی امیدوار کرد. طبق اطلاعاتی که این سایت از منابع خود بدست اورده استt سونی کیت‌های ساخت کنسول PS4 خود را که در حال حاضر با اسم رمز Orbis خوانده می‌شود را به سازندگان ارسال کرده است. شایان ذکر است در حال حاضر کنسول PlayStation 4 با اسم رمز Orbis شناخته می‌شود زیرا منابع خبری به سایت VG اذعان کرده‌اند شرکت سونی همیشه نام دستگاه خود را Orbis نام می‌برد و کلمه "PlayStation 4" استفاده نمی‌‎کند.

برای مشاهده ی توضیحات به ادامه ی مطلب بروید...

کیت‌‌ساخت کنسول PS4

بعد از این سخنان می‌رسیم به اطلاعاتی که در مورد PS4 امده است؛ کنسول گفته می‌شود مثل PS3 دارای Blu-ray رام است و البته این دستگاه در خود ژاپن ساخته نخواهد شد. سونی طبق امار کیت‌های ساخت را به سازندگان ارسال نموده که گفته می‌شوداین کیت‌ها در یک PC معمولی گنجانده و ارسال شده‌اند.

کنسول PS4 گفته می2شود دارای 4 کیت ساخت مختلف است؛ اولین کیت ساختی که قبلا ارسال شده بود فقط دارای یک کارت گرافیک بوده است ولی این کیت جدید یک PC تغییر یافته و اصلاح شده است که به سازندگان ارسال شده است. نسخه سوم این کیت پیش‌بینی می‌شود در ژانویه (تابستان) و نسخه نهایی و چهارمی ان کیت ساخت نیز در تابستان سال بعد ارسال خواهد شد. گفته می‌شود سونی در چند روز اینده نشستی را با سازندگان امریکایی در دفتر شرکت خود خواهد داشت و در مورد سیستم سخت افزاری دستگاه و دیگر ویژگی‌هایش صحبت خواهد کرد. 

مشخصات سخت‌افزاری

سونی در حال حاضر PS4 خود را با اسم رمز Orbis معرفی کرده است! حال بیایید نگاهی به این دستگاهجدید بی‌اندازیم و ببینیم چه ویژگی‌هایی را دارا می‌باشد. این دستگاه از هسته اصلی شرکت AMD بهره می‌برد که سری A10 APU نام دارد سخت افزار APU از مدل‌های سری A10 شرکت AMD است که ترکیب CPU و GPU را دربر می‌گیرد. در مورد ساخت این دستگاه سونی قصد دارد از کیفیت 1080p در دستگاه خود بهره گیرد و این دستگاه را قادر به پردازش 60 فریم ثابت به اضافه قابلیت پخش 3D نماید. گفته می‌شود دستگاه به حد کافی بسیار قدرتمند است که جواب این دوره و نسل‌های اینده را نیز بدهد.


در مورد رمی که سونی در کیت ساخت دستگاه خود گنجانده است این خبر عنوان شد که سرعتش 8 الی 16 گیگ می‌باشد و این را نیز باید دوباره متذکر شویم که دستگاه در خود ژآپن ساخته نمی‌شود. سایت VG در مورد این که دستگاه دارای درایو نوری می‌باشدیا خیر از منبع مطلع خود سوال کرد و انان درذ جواب اذعان کردند صد در صد از Blu-ray رام بهره می‌برد. این سایت همچنین در مورد هارد درایو این دستگاه پرسید که در پاسخ گفته شد، کنسول دارای 256 GB حافظه است و ازدیگر ویژگی‌هایش نیز می‌توان به داشتن WiFi، خروجی HDMI و غیره اشاره کرد؛ گفته می‌شود ورودی و خروجی‌های این دستگاه تفاوتی با PS3 ندارند.


از همه مهمتر قیمت این دستگاه است که گفته شده است سونی نمی‌خواهد در موقع فروش اولیه کنسولش قیمت بالایی برایش مد نظر بگیرد و قیمت ان جوری خواهد بود که همگان نسبت به بودجه خود بتوانند خریداری کنند و البته این را دوست ندارد که یک کنسول ضعیف را روانه بازار کند. 

در اخر نیز در مورد تایخ عرضه و نایش این کنسول سخنی در میان نیامد ولی با توجه به خبرهای اخیر و پیام‌ها سایت E3 گامن می‌رود این دستگاه در این همایش معرفی شود.


منبع:vg247.comموضوعات مرتبط: اخبار بازی , اخبار PS3 , اخبار ساندگان بازی و شرکت ها ,
برچسب‌ها: اطلاعات تکمیلی در مورد کیت‌ساخت‌های کنسول PlayStation 4 , ساخت‌های کنسول PlayStation 4 , ساخت‌های کنسول PS 4 , مطالبی درباره ی PlayStation 4 , مطالبی درباره ی ساخت‌های کنسول PlayStation 4 , مطالبی درباره ی ساخت‌های کنسول PS 4 , مطالبی درباره ی PS 4 ,

آخرین مطالب