تبلیغات
BLACK - GAMES - سقوط اعتبار sony به درجه "کمپانیهای بنجول"
اخبار روز و مسائل مربوط به بازی های رایانه ای و کنسول ها(PC,XBOX360,PS3,WILL,PSP,3DSو...)
تاریخ : چهارشنبه 8 آذر 1391
نویسنده : Yousef Ayoubi


اهم اخبار مالی پیرامون شرکت سونی حکایت از عملکرد ضعیف در زمینه (بازاریابی و فروش) PS Vita و از دست دادن مبلغ 198 میلیون دلار دارد.امروز شرکت اعتبار سنجی Fitch رتبه اعتباری این شرکت ژاپنی را به دلیل " از دست دادن برتری تکنولوژیک در محصولات کلیدی و بالا رفتن ارزش ین ژاپن" کاهش داد. و با صدور یک هشدار اعلام کرد که ارائه یک برنامه قوی در جهت بازسازی مجدد (زیر ساختها) برای نجات این کمپانی ضروری هست.

برای مشاهده ی توضیحات به ادامه ی مطلب بروید»»»
به گزارش فاینانشیال تایمز از توکیو آژانس اعتبار سنجی Fitch با استناد به دلایلی مانند عدم تاثیر بر بازار تکنولوژی , عدم ارائه محصولات قوی , بالا رفتن ارزش ین در برابر سایر ارزها و به وجود آمدن رقابت شدید از سوی کمپانیهای اپل و سامسونگ رتبه اعتباری سونی را با سه درجه کاهش از رتبه "BBB" به "BB" تنزل داد.
گزارشهای رویترز حاکی از آن است که این اتفاق بعد از اعلام فروش اوراق قرضه از طرف سونی به منظور جمع آوری مبلغ 1.82 میلیارد دلار برای کمک به صندوقی برای خرید خدمات کلود گیمینگ GaiKai رخ داده است.

Fitch در یک بیانیه رسمی در این باره گفت:


"باور ما این است که ادامه عملکرد ضعیف در بخش سرگرمیهای خانگی و صدا و محصولات موبایلی و بخشهای ارتباطاتی ثبات و موفقیت در بخشهای موزیک و تصویر و .... سایر بخشها را خنثی خواهد کرد."


رئیس بخش تحقیقات Fitch آقای Matt Jamieson درباره ارزیابی دوباره شرکت سونی گفت:


"این تصمیم آسانی نبود اما شهرت آنها مورد خدشه قرار گرفته و مدت زیادی طول میکشد تا به روال قبلی باز گردد"


همچنین این گزارش حاکی از آن است که سونی برای هفتمین سه ماهه متوالی اعلام کرده که در سه ماهه منتهی به سپتامبر با ضرر مالی مواجه بوده.اما در گفتگویی با رویترز Masahi Oda مدیر ارشد سرمایه گذاری در بانک Sumitomo Mitsui گزارش Fitch و نگرانیهای پیرامون آن را کم اهمیت جلوه داد.


وی گفت:

"سونی و پاناسونیک هر دو در تلاش برای بالا بردن سود عملیاتی و بازسازی زیر ساختهای خود هستند اما من تصور نمیکنم این وضع ادامه داشته باشد.سقوط از کسب و کار اصلی برای آنها یک مشکل خواهد بود اما ما در این مرحله نیستیم و من فکر میکنم نگاه Fitch بسیار منفی بوده"

بر اثر همین ادعاهای منفی رویترز اعلام کرد که سهام سونی روز پنجشنبه در بورس فرانکفورت با کاهش 4.4% در صدی مواجه شده و گزارش Fitch بیان میکند که سونی جزو یکی از هفت تا از بدترین شرکتهای عضو بورس اوراق بهادار Nikki ژاپن بوده.موضوعات مرتبط: بازی ها و کنسول ها , اخبار کنسول ها و PC , اخبار بازی , اخبار PS3 , اخبار 3DS , اخبار PS VITA , اخبار PSP , اخبار ساندگان بازی و شرکت ها ,

آخرین مطالب